Все починається з ДИТИНСТВА.

Вихованці закладу дошкільної освіти № 98 Подільського району вийшли на свою першу лижню в цьому році.

Попереду шлях до Олімпійських ігор.Чекаємо на великі перемоги у великому спорті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Вітаємо переможців Вернісажу педагогічних ідей з музично –естетичного виховання дітей дошкільного віку «Музична скарбничка»

Борук Ольгу Петрівну — вихователя — методиста та Серягу Майю Володимирівну — музичного керівника ЗДО № 45 у номінації «Пізнаємо світ з музикою»;

Колосюк Лану Олександрівну – музичного керівника ЗДО № 518 у номінації« Веселий оркестр»;

Осипенко Людмилу Володимирівну – вихователя- методиста та Ігнатенко Вікторію Володимирівну- музичного керівника ЗДО № 563 у номінації «Сонячне коло»;

Камєнєву Ірину Анатоліївну – музичного керівника ЗДО № 679 у номінації « Музичне сузір’я »;

Коваленко Тамару Павлівну – музичного керівника ЗДО № 775 у номінації «Хай музика лунає».

Свої  педагогічні ідеї педагоги представили  творчо, креативно,  викликали яскравий емоційний відгук у присутніх гостей  та колег міста.

Бажаємо і надалі творчих злетів у роботі з малятами .


Педагогічні читання: «Дитячі вірші видатного українського поета Платона Воронько»

Платон Воронько видатний український дитячий поет, на його творах виростають цілі покоління української малечі, ці вірші настільки улюблені, так легко вивчаються, що іноді здається, мовби вони існували вічно: « Падав сніг на поріг, кіт зліпив собі пиріг..», «Помагай», «Засмутилось кошеня: треба в школу йти щодня», «Хвалився кіт, що він убрід Дніпро перебреде» а яка гарна колискова «Доня хоче спати» та багато , багато інших.

У закладах дошкільної освіти 1 грудня проведені педагогічні читання з педагогами за творчістю П. Воронько.

Твори П.Воронько вивчаються дошкільниками на пам’ять, діти з задоволенням малюють героїв його творів, проводять театралізовані дійства.

Бо саме дотичність дитини до мови, українського фольклору, художньої літератури, мистецтва, народних звичаїв і традицій творить для них національну картину світу, формує національну свідомість і духовність.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


На базі ШДС «Перлина» пройшло методичне об’єднання

17.11.2017 на базі ШДС «Перлина» пройшло методичне об’єднання, на якому були присутні вихователі груп раннього віку із 38 закладів.


09 листопада 2017 року діти, педагоги  закладів дошкільної освіти району святкували День української писемності та мови.

По закладах дошкільної освіти пройшли конкурси на кращого декламатора – дошкільника, діти читали вірші; розповідали казки; співали дитячі українські пісні; для менших дітей показали разом з вихователями та батьками театралізовані дійства та вистави.

Педагоги писали диктант, оформили стінгазети віршами та казками українських поетів та письменників.

Діти відвідали бібліотеки — де почитали дитячі книги, познайомились з професією бібліотекаря.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Методичне об’єднання вихователів груп молодшого віку

Згідно плану роботи РНМЦ пройшло методичне об’єднання вихователів груп молодшого віку на базі ЗДО №777.

На засіданні були присутні 32 педагоги, розглядалися питання створення розвивального середовища, планування та проведення освітньої роботи з дітьми з фізичного розвитку.

Вихователем – методистом Шмиголь С.М. упорядковані методичні рекомендації щодо планування освітньої роботи педагогами.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ


В рамках Проекту «Сприяння освіті» педагоги школи – дитячого  садку «Перлина» презентували  досвід роботи з дітьми  та батьками по впровадженню LEGO-технологій.

Цього разу LEGO – технології впроваджувалися через фізкультурно- оздоровчу роботу, спортивне свято «Тато, мама і я – спортивна сім’я».

Юні спортсмени та їх батьки взяли активну участь у естафеті побудованій на іграх змагального характеру. Діти докладали вольові зусилля, наполегливо подолали труднощі у руховій діяльності задля досягнення хороших результатів для отримання позитивних оцінок дорослих та однолітків, проявили себе сильними, кмітливими, спритними, вправними та товариськими.

Радісний настрій, позитивні враження отримали всі учасники  спортивного свята та запрошені гості: бабусі та дідусі. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


«Кольорове дитинство моє»!

Згідно календаря святкових подій «Кольорове дитинство моє» у закладах дошкільної освіти, школах- дитячих садках Подільського району пройшли цікаві емоційно насичені заходи: осінні ярмарки у ЗДО №  570; фольклорний фестиваль дитячої творчості у ЗДО № 482,679; родинні музичні та спортивні свята у ЗДО № 47,803,486, «Перлина»;  музичні розваги ЗДО № 72, 307.

Метою проведення таких заходів є гуманістична спрямованість на музично – естетичну культуру  освітнього процесу, радісне навчання, створення доброзичливої, психолого комфортної, позитивно забарвленої атмосфери,  узгодженості цілей родинного та суспільного виховання.

До проведення заходів були залучені діти, педагоги і батьки.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Заклад дошкільної освіти № 45 Подільського району зустрічає гостей!

У рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом LEGO Foundation (Данія) від 10.07.2010 для учасників  проекту «Сприяння освіті» на базі закладу дошкільної освіти №45 тренер проекту Бондар Світлана провела тренінг «Академія гри» для представників закладів дошкільної освіти міста Києва.

Метою даної зустрічі було підвищення рівня професійної компетентності педагогів у використанні ігрового підходу у практичній діяльності. Присутні відзначили високий рівень конструкторських здібностей дітей та креативність та організаторські здібності педагогів закладу дошкільної освіти : Борук Ольги Петрівни, Рєпік Наталії Миколаївни, Міщенко Тетяни Петрівни, Білецька Олени Вікторівни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Музей в закладах освіти

Всеукраїнський семінар заступників директорів позашкільних навчальних закладів «Музей в закладах освіти» відбувся 18 жовтня у музеї Григорія Світлицького на базі дошкільного навчального закладу  №518. Директор Шевченко Т.М. розповіла присутнім про створення музею .


Вивчаємо професії наших батьків

Діти старшої групи ШДС «Поділля» разом з вихователем Кривда В.В. відвідали хлібокомбінат. Працівники хлібокомбінату розповіли про важливість такої професії, показали як запашний хліб потрапляє на стіл до кожної домівки, пригостили дітей смаколиками.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


День козацтва в дошкільному навчальному закладі № 775

«Це був мій найкращий день у дитячому садочку» — так захопливо ділилися емоціями від свята До Дня козацтва вихованці дошкільного навчального закладу № 775.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Візит до музею Софії Русової

Традиційно,  щороку у день Віри, Надії , Любові і матері їх Софії, протягом 24 років, педагоги Школи-дитячого садку імені Софії Русової приїжджають в село Олешня Чернігівської області.

Саме тут народилася видатна громадська діячка, просвітительниця Софія Федорівна Русова.

Присутні відвідали музей Софії Русової, найперший музей у незалежній Україні, зустрілися з педагогами – однодумцями, а головне дітьми, які навчаються в цій школі.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Дошкільний навчальний заклад № 45 Подільського району зустрічає гостей!

В рамках Проекту «Сприяння освіті» дошкільний навчальний заклад № 45 відвідала  координатор проекту Світлана Бондар.


Увага! Діти на дорозі!

В рамках проведення місячника «Увага! Діти на дорозі!» в дошкільних навчальних закладах проведені заключні змагання на знання Правил дорожнього руху.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Евакуація  успішно пройшла в дошкільних навчальних закладах

Так, наприклад, в ДНЗ № 777 була проведена гра-евакуація (приймали участь усі 13 груп) в рамках Тижня безпеки життєдіяльності.

У ДНЗ № 563 було проведено практичні тренування з евакуації вихованців та працівників закладу на випадок пожежі.

Вихованці ДНЗ №803 відвідали пожежну частину №7 Подільського району і провели навчальну евакуацію, за сигналом «пожежа»

БІЛЬШЕ ФОТО З РІЗНИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ


Діти та педагоги району відсвяткували Всеукраїнський День дошкільника

БІЛЬШЕ ФОТО


Спортивні змагання «Перші кроки»

На виконання плану роботи РНМЦ у дошкільних навчальних закладах району пройшли спортивні змагання «Перші кроки».


Одним  із головних завдань   дітей влітку — добре відпочити, набратися сил, зміцнити здоров’я й загартуватися. Натомість  завдання дорослих – створити сприятливі умови для такого відпочинку  і оздоровлення . До звичайних рухливих ігор та фізкультурних занять сама природа велить додати повітряні та сонячні ванни , купання , ходіння босоніж. Позитивні  емоції дітям дадуть туристичні походи , флешмоби , квест – змагання та інші фізкультурно – оздоровчі заходи, що проводять у дошкільних навчальних закладах.  Та найважливіше – діти накопичують ресурси для активної діяльності протягом наступного навчального року.

 

 

 

 

 

 

 

 


Наказом  Міністерства освіти і науки України присвоєно  звання «Зразковий музей» музею імені Григорія Світлицького при дошкільному навчальному закладі № 518  за вагомий внесок у справу виховання дошкільників, відродження та примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам`яток історії, культури і природи, формування та збереження Музейного фонду України. Також колектив дошкільного закладу нагороджено грамотою Міністерства освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за високопрофесійну працю із створення «Музею Григорія Світлицького», вагомий внесок у формування змісту виховної роботи з дітьми засобами музейної педагогіки.

В теплій родинній атмосфері пройшла святкова програма заходу, де звучали авторські пісні, вірші про видатного земляка.  Гортаючи сторінки біографії талановитого земляка, діти  віртуозно  грали в дитячому оркестрі, демонстрували картини  та репродукції Г.Світлицького, задушевно розповідали про його творчість. 

 Заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства , член  Правління Національної спілки краєзнавців України Омельченко Д.Г. зі своєю колегою Анною Павлюк тепло відгукнулися про роботу музею, про зворушливий виступ дітей та педагогів.

На заході були  присутні – діти, батьки, директор  Педагогічного музею О.Міхно, Голова Ради ветеранів масиву «Виноградаря» генерал — майор Савченка  І.Я., викладачі університету ім. Грінченка Коваленко О.В., Половіна  О.А., Віра Любарова — викладач Київського педагогічного коледжу, Алла Бобкова — методист Будинку дитячої  творчості, колеги  із ШДС  ім.С.Русової, директор СЗШ № 93 Рахуба С.В.

Фото для перегляду

 


   

     Вітаємо з Днем захисту дітей наших маленьких подолян!

Діти — це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

Діти зустрічали це свято у гарному настрої з педагогами та батьками  у дошкільних навчальних закладах та школах дитячих садках району : весь день був насичений цікавими конкурсами та естафетами , піснями , танцями , казками.

Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, Міжнародний День захисту дітей — один з найстаріших міжнародних свят, відзначається в цей День. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерації жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року і вперше його відсвяткували в 1950 році. Потім ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям» та інших громадських організацій.

 


Інформація про проведення тижня національно – патріотичного виховання

« Україно моя – Батьківщино моя» ( з 22.05.17року по 26.05.2017року)

по дошкільних навчальних закладах і школах дитячих садках Подільського району м.Києва.

На виконання Концепції національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641, та з метою  популяризації педагогічного досвіду, фахових здобутків, кращих педагогічних ідей національно – патріотичного виховання дітей дошкільного віку, згідно плану РНМЦ  провели з 22 по 26  травня 2017 року Тиждень  національно – патріотичного виховання  «Україно моя – Батьківщино моя» в дошкільних навчальних закладах і школах дитячих садках Подільського району м. Києва.

У кожному дошкільному навчальному закладі та школі – дитячому садку району  розробили плани заходів по роботі з дітьми, педагогами, батьками, підготовили наочні та практичні матеріали, конспекти занять, розваг, свят, театралізованих дійств, інформаційні матеріали, підготовлені матеріали до  виставок, створені  каталоги  народних та українських пісень, народних ігор по роботі з дітьми . Протягом тижня реалізували  плани у роботі  з дітьми , педагогами та батьками.

Проаналізувавши представлені плани педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів і шкіл – дитячих садків  та відвідавши деякі заходи повідомляємо наступне.  Педагоги дошкільних навчальних закладів ,шкіл- дитячих садків , батьки , діти   відвідати запропоновані  заходи в районі.

Цікаві зустрічі з батьками — воїнами АТО пройшли  у ДНЗ № 570, ШДС

 « Паросток » , діти  і педагоги готували для воїнів подарунки та музично –літературні свята. Для педагогів  та дітей проведені майстер – класи «Виготовлення ляльки — мотанки», « Пташки —  мотанка » , «Петриківський розпис» ; семінари ; педагогічні читання з національно – патріотичного виховання.

Сюжетно – ігровий проект «Україна » , квест « Ї»- діти суперагенти представили діти дошкільного навчального закладу № 16.Діти дошкільних навчальних закладів ; 45,72,679 і ШДС « Перлина», оформляли виставку конструктору LEGO « Україна очима дітей». Пройшли спортивні свята та розваги 18 закладах. У ДНЗ № 98,120,72  пройшли тематичні заняття з дітьми  з декоративного розпису.

Діти дошкільних навчальних закладів № 47,563,72,88,98, 120,163 ,803 екскурсійно відвідали   видатні місця Києва. З дітьми ДНЗ № 626,676,518,  ШДС імені С.Русової були проведені віртуальні екскурсії до пам’ятників міста Києва.

У кожному дошкільному навчальному закладі продовжують працювати  діючі осередки національно – патріотичного  виховання , в яких змінюються експонати ,обладнання  згідно тематичного планування ,пори року та віку дітей.

Узагальнила   методист НМЦ                                          Таран Н.О.


Фото для перегляду

 

 

 


Згідно плану роботи РНМЦ проведено методичне об’єднання вихователів – методистів дошкільних навчальних закладів і шкіл – дитячих садків.  На засіданні  були присутні 24 вихователі — методисти  дошкільних навчальних закладів і шкіл – дитячих садків. Методист НМЦ Таран Н. підвела підсумки  методичної роботи за навчальний рік , відзначила активних педагогів району. На засіданні виступили  вихователі- методисти  ДНЗ № 45 Борук О.П., Черкасова О.І.ДНЗ № 482,Ступнікова Н.О.ДНЗ № 486  з новими  підходами до виховання та розвитку дітей у своїх закладах .

До засідання були розроблені методичні рекомендації « Організація та проведення літнього оздоровчого періоду» та опитувальник щодо виявлення пропозицій педагогів для складання річного плану РНМЦ.

 

 

 

 

 


Вітаємо наших колег, батьків та дітей  загальноосвітньому навчальному закладі 1 ступеня

«школа-дитячий садок імені Софії Русової».

Наказом  Міністерства освіти і науки України від 21.04 2017 року присвоєно  звання «Зразковий музей» музею імені Софії Русової при загальноосвітньому навчальному закладі 1 ступеня «школа-дитячий садок імені Софії Русової».

 Щасливий день для маленьких дошкільнят, молодших школярів, працівників закладу, батьків, для шанованих гостей, які  розділили  очікувану звістку.

Велично проводили ознайомлення з музеєм екскурсоводи — учні 1 класу, вчорашні дошкільнята. Обмірковано, з вмінням висловлювати свою думку, зі знанням матеріалу про життєвий і творчий шлях  видатної постаті на терені освіти, залюбленої матері, садівниці всіх українських дітей Софії Русової вели невимушену родинну розмову.  Працівники закладу,батьки , діти, присутні гості  отримали визнання за впровадження та примноження культурних надбань та історичної спадщини великої  просвітительки.

Уже вкотре голова жіночої організації «Спадщина», письменниця, відома журналістка, лауреат премій Софії Русової, І.Огієнка, Галина Дацюк  передала в музей листи, малюнки онуки Софії Русової Ніни Михалевич.

 Диплом зразкового музею вручила Анна Павлюк з українського державного  центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Розділили нашу радість Олена Коваленко, доцент, кандидат педагогічних наук університету Б.Грінченка, Віра Любарова, викладач Київського педагогічного коледжу, Алла Бобкова, методист будинку творчості, колеги з ДНЗ №518, батьки.


«Розвивальна прогулянка» у дошкільному навчальному закладі № 777

У дошкільному навчальному закладі № 777 пройшло методичне об’єднання вихователів груп середнього віку «Розвивальна прогулянка»  та інтегроване заняття » Намисто для ляльок» .

Вихователь Булка Леся Михайлівна підготувала цікаву розповідь про ґудзики, ігри з ґудзиками . Діти розглядали ґудзики, розкладали їх у макети  у вигляді геометричних фігур, нанизували ґудзики на шнурочки, робили намисто для лялечок. На прогулянці діти  спостерігали за мурахами, відгадували загадки, грали в рухливу гру «Мурашки та дощик», провели спортивну естафету. Прибирали територію свого прогулянкового майданчику від гілочок.

 Педагогам були запропоновані методичні рекомендації « Літнє оздоровлення дітей 5- річного віку»  та вивчили побажання педагогів щодо проведення методичних об’єднань на наступний навчальний рік.    

 

 

 

 


Київський педагогічний форум «Розуміння

22 травня відбувся Київський педагогічний форум «Розуміння, розвиток, творчість» для працівників дошкільної освіти у приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського  університету ім. Бориса Грінченка. Педагоги нашого району  Борук О.П. — вихователь – методист ДНЗ № 45,Черкасова О.І. вихователь — методист ДНЗ№ 482, Ступнікова Н.О.- вихователь – методист ДНЗ

№ 486, Коваленко С.Г.- вихователь – методист ДНЗ № 163,Таран Н.О. методист РНМЦ представили досвід роботи педагогів району. У засіданні студії «Розвивальне середовище дошкільного закладу – нові окраси дитячого буття» були розкритті сучасні вимоги до організації освітнього середовища в різних вікових групах дошкільного закладу, критерії , що свідчать про його розвивальні можливості. Були подані конкретні педагогічні рекомендації щодо організації предметного середовища та побудови взаємин з дитиною, індивідуалізації виховання і розвитку в ДНЗ, застосування ефективного моніторингу прогресу дитини. Були запропоновані інноваційні педагогічні технології, що наповнюють  освітнє середовище дошкільного закладу розвивальним сенсом.

 

 

 

 

 

 

 


Розвивальна прогулянка у дошкільному навчальному закладі № 518

У дошкільному навчальному закладі № 518 пройшло методичне об’єднання вихователів груп старшого віку «Розвивальна прогулянка» у вигляді квесту.
Вихователь Дидикало Оксана Валентинівна підготувала цікаві завдання до квесту. Діти розглядали карту — завдання , знаходили відповіді на всі поставлені завдання по всій території закладу – у куточку лугу, куточку лісу, на « пасіці», на городі.
Чому називають ліс мішаним ?Де живуть бджоли? Що таке пилок? Хто залишив такі сліди? Що зійшло найшвидше на городі? Як називають дітей курки? Що люблять їсти курчата?.. Такі та інші питання Оксана Валентинівна задавала дітям. Діти наперебій відповідали на запитання і задавали свої питання. Діти закріпили правила поведінки в лісі, грали в рухливі ігри « Хто швидше»,
«Веселі бджілки». За виконання всіх завдань квесту дітям підготовлений сюрпризний момент – прийшли в гості маленькі курчатка. Діти їх кормили, поїли, відчували радість від проведеної діяльності.
Для присутніх вихователів були підготовлені методичні рекомендації щодо планування прогулянки з дітьми старшого віку у вигляді квесту.

 

 

 

 


Розвивальна прогулянка

У дошкільному навчальному закладі № 142 проведено методичне об’єднання вихователів груп молодшого віку «Розвивальна прогулянка».
Вихователь Кочелаб Ірина Анатоліївна під час прогулянки реалізувала освітні, розвивальні та навчальні завдання. Підготувала цікавий виносний матеріал, що відповідав змісту прогулянки.
Під спостереження за станом погоди розвивала у дітей елементарне природно – наукове уявлення про фізичні властивості навколишнього світу. Чому мокрий асфальт ? Як називається професія людини , що прибрала нам територію закладу? Це дерево чи кущ? Чи гріє сонечко? З якого дерева ця кора? Чи пахне скошена трава? Хто залишив таку цікаву тінь на асфальті? Такі та інші питання звучали для дітей. Діти наперебій відповідали на запитання і задавали свої питання. Діти прибирали прогулянковий майданчик, грали в рухливі ігри «Попади в ціль», «Достань кільце», «Закріпи стрічку», «Хто швидше » ,« Рівно по доріжці» , каталися на велосипедах та малювали крейдою та камінчиками. Діти відчували радість від проведеної діяльності.
Для присутніх вихователів були підготовлені методичні рекомендації щодо планування прогулянки з дітьми молодшого віку, пам’ятка для батьків
«Безпечна прогулянка».

 

 

 

 

 

 

 


Творчий вихователь — творча і обдарована дитина

11 травня на базі ШДС » С.Русової»  вихователем — методистом Приходько Н.П.проведено  майстер — клас( згідно плану роботи РНМЦ) » Іграшки для дітей та створення їх разом з дітьми «. До участі в майстер — класі були запрошені педагоги району. Майстер — клас  пройшов в хорошій емоційній атмосфері.Педагоги навчились робити квіти  свої вміння передадуть дітям і педагогам у закладах .

 

 

 

 

 

 

 


Екскурсія до бібліотеки «Дружби народів»

Діти дошкільного навчального закладу № 803 традиційно відвідали бібліотеку » Дружби народів»

Мета екскурсії: розширити уявлення дошкільників про бібліотеку та її призначення. Зацікавити дітей до читання книг.
Відвідування виставки виробів народних умільців «Символи українського народу».
На згадку діти отримали обереги у вигляді синьо-жовтих плетених браслетиків.Діти переглядали книги ,

три мами записали своїх дітей до бібліотеки за бажанням дітей.
Приймали участь: діти,батьки та педагогічні працівники закладу.

 

 

 

 

 

 

 


Конкурс «Майстрині нашого садочку»

Згідно плану  у ДНЗ № 563 Подільського району пройшов конкурс «Майстрині нашого садочку». У конкурсі взяли участь вихователі кожної вікової групи.

Метою конкурсу було створення  набору одягу для ляльок  на 4 сезони: весняний, літній, осінній, зимовий  а також національний .

Вихователі  цікаво оформити та представити кожен набір одягу .

 

 

 

 

 


Свято бабусі та дідуся

Педагоги та діти  ДНЗ № 803 започаткували родинне Свято бабусі та дідуся. На початку директор Ткаченко Раїса Панасівна привітала усіх гостей, яких діти запросили на захід.


«Sandplay» — «пісочна гра»

21.03.17 року вихователі старших груп району відвідали методоб’єднання на базі ШДС «Родзинка».

Вони познайомилися з  презентацією «Sandplay» — «пісочна гра» та переглянули комплексне заняття з використанням пісочної анімації «Перші кроки весни», підготовлене педагогами закладу.

Учасники методоб’єднання також спробували «перші кроки весни» відобразити засобами пісочної анімації.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Cемінар «Соціально – економічне виховання дошкільників»

27 лютого у дошкільному навчальному закладі № 486 був проведений семінар «Соціально – економічне виховання дошкільників».

До участі в семінарі були запрошені вихователі-методисти дошкільних начальних закладів та шкіл –дитячих садків. 


Міжнародний фестиваль мов та культур

Педагоги дошкільних навчальних закладів №142,162,188,482,486,518,777, ШДС «Поділля», Міжнародного садочку «Меридіан» продовжують залучати дітей до музичної культури, діти цих закладів взяли участь у XV Міжнародному фестивалі мов та культур.

Свої виступи діти представили у різних номінаціях: поетичному, пісенному та танцювальному.

Виступи дітей  були творчі, викликали яскравий емоційний відгук у присутніх гостей на фестивалі.

Організатори фестивалю нагородили дітей дипломами та подарунками.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Дошкільний навчальний заклад № 45 Подільського району зустрічає гостей!

У межах візиту в Україну, в рамках Проекту «Сприяння освіті», дошкільний навчальний заклад № 45 відвідав в.о. генерального директора The LEGO Foundation Каспер Отоссон Канструп (королівство Данія).

Педагогічний колектив закладу презентував досвід роботи з дітьми по впровадженню LEGO-технологій в рамках Проекту.

Каспер Отоссон Канструп відзначив високий рівень конструкторських здібностей дітей та креативність  педагогів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Софіїні зустрічі

22 лютого у школі-дитячому садку ім. С.Русової відбулися «Софіїні зустрічі» з нагоди відзначення 161- річниці від дня народження Софії Федорівни Русової.

У заході взяли участь: діти, педагоги, батьки, Олена Коваленко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного університету імені Бориса Грінченка, Галина Дацюк – журналістка, письменниця, лауреатка премій імені А.Погрібного та С Русової, Леся Горова – заслужена артистка України, колеги, однодумці.

Вшанували пам’ять великої просвітительки декламуванням творів, піснями та таночками.

Щирі, теплі виступи дітей і членів колективу є результат щоденної кропіткої роботи і відданості справі життя та ідеям видатного педагога.

Творчий колектив вкотре продемонстрував колосальну подвижницьку педагогічну діяльність за спадщиною С.Русової. Бо саме дотичність дитини до мови, українського фольклору, художньої літератури, мистецтва, народних звичаїв і традицій творить для них національну картину світу, формує національну свідомість і духовність.


Міжнародний день рідної мови

До святкування Міжнародного дня рідної мови та згідно календаря святкових подій у дошкільних навчальних закладах Подільського району у дошкільному навчальному закладі № 435 було проведено музично –спортивне свято «Щаслива родина — вільна Україна».

До участі у заході були запрошені діти і старшої групи, педагоги та батьки.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Тиждень правової освіти

Згідно плану роботи РНМЦ був проведений «Тиждень правової освіти» 13-17 лютого 2017 року.

З цією метою здійснено опрацювання нормативно-правових актів щодо організації та здійснення правової освіти, тематичної літератури, видались відповідні розпорядчі документи по закладах.  

Основними завданнями є створення умов для формування  правової культури та правової свідомості у дітей, основних моральних цінностей (людяності, доброзичливості, чуйності), правової обізнаності педагогів і батьків не лише в цей тиждень, а протягом навчального року.

РНМЦ були розроблені методичні рекомендації щодо організації роботи з правової освіти.


Засідання Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» відбулося у Києві

9-10 лютого 2017 року у м.Києві відбулося засідання Координаційної ради  ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» в місті Києві, яке зібрало 45 педагогів — дошкільників з 18 областей України.

Досвідом роботи по створенню музею Г. Світлицького у дошкільному навчальному закладі № 518 та музею Софії Федорівни Русової у школі – дитячому садку імені С. Русової  поділилися дошкільники Подільського району.

Розповіли про велику пошукову і дослідницьку роботу педагогічних колективів, батьків на етапі створення музеїв, про неоціненне значення музейної педагогіки у розвитку дітей дошкільного віку.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ТУТ І ТУТ

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Зимові розваги

Гра – провідна діяльність у дошкільному віці, а бажання гратися зі снігом у дітей – цілком природне. Задоволення, яке дошкільники отримують від взаємодії з снігом, спонукає дорослих використовувати цей природний матеріал не лише з розважальною, а й з фізкультурно- оздоровчою та розвивальною метою.

Ігри з снігом створюють умови для самовираження ,розкриття й гармонізації емоційного стану дошкільників, дають змогу підвищити їхню самооцінку, впевненість у собі, сформувати модель комунікації в дитячому колективі.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Садочок зустрічає друзів

З метою організації активного відпочинку дітей 01.02.2017 року у дошкільному навчальному закладі № 763 відбулася музично – літературна розвага «Садочок зустрічає друзів» (відповідно до календаря святкових подій ).

Проведена розвага:

— розвивала у дітей потребу у творчій реалізації своїх можливостей, бажань, самовираженні;

— виховувала  моральні почуття – діти запросили до дитячого закладу своїх батьків, дідусів та бабусь та залучили  їх до розваги;

— продовжувала прищеплювати любов до українського фольклору, традицій українського народу;

— плекала зачатки національної свідомості.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Тиждень театралізованої діяльності

У дошкільному навчальному закладі № 563 пройшов тиждень театралізованої діяльності.

Педагоги варіювали різні форми роботи з дітьми: читали казки, вивчали ролі персонажів казок, спонукали дітей до активної діяльності, вирішувались питання з формування у дітей навичок соціально визнаної поведінки, вміння орієнтуватись у світі людських взаємин, готовності співпереживати  та співчувати іншим, долучатися до спільної діяльності з однолітками та дорослими, об’єднувати з ними свої зусилля для досягнення спільного результату, оцінювати власні можливості, поважати бажання та інтереси інших людей.  

Фіналом  проведення  тижня театралізованої діяльності стала драматизація казки «Кривенька качечка» (згідно календаря святкових подій). Героями театралізованої  казки були діти, батьки та педагоги.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Методичне об’єднання вихователів старших груп

Згідно річного плану районного науково–методичного центру було проведено засідання методичного об’єднання вихователів старших  груп. Зустріч була інформаційно насиченою, як теоретично так і практично.


Збереження і зміцнення здоров’я дітей — одне із  пріоритетних завдань  нашого району

Протягом січня 2017 року були проведені методичні об’єднання для вихователів всіх вікових груп  направлених на ознайомлення педагогів з новими підходами до організації фізкультурно – оздоровчої роботи  з дітьми дошкільного віку.


Морально – етичне виховання дітей дошкільного віку за спадщиною В.О.Сухомлинського

21.11.16 року у загальноосвітньому навчальному закладі освіти 1 ступеня школі дитячому садку «Паросток» були проведені педагогічні читання «Морально – етичне виховання дітей дошкільного віку за спадщиною В.О.Сухомлинського».

v-o-suhomlinskogo

Даний захід забезпечив вивчення педагогічної спадщини відомого педагога В.О.Сухомлинського, обмін професійним досвідом, використання педагогічних ідей безпосередньо в закладі та за його межами .

На захід були запрошені педагоги району.

Для присутніх були проведені ділові ігри, виставка книжок – саморобок, картин дітей педагогів та батьків за творами В.О.Сухомлинського.

Педагоги ознайомились з дидактичними іграми з морально – етичного виховання дітей дошкільного віку.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


«ТОЙ, ХТО ЗАБУВ КОЛИСКУ, З ЯКОЇ ПІДНЯВСЯ, ЩОБ ПІТИ ПО ЗЕМЛІ, ХТО БАЙДУЖИЙ ДО МАТЕРІ, ЩО ВИГОДУВАЛА ТА ВИХОВАЛА ЙОГО, НЕ ЗДАТЕН ПЕРЕЖИВАТИ  ВИСОКІ  ПАТРІОТИЧНІ  ПОЧУТТЯ»

                                                                                        В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ

В День Гідності та Свободи в дитячих садках Поділля були проведені тематичні бесіди  з дітьми патріотичного спрямування, виставки малюнків «Україна – єдина країна», розваги «Ми маленькі Українці».

Свобода


Школа-дитячий садок імені Софії Русової разом з усією Україною  відзначає День Гідності та Свободи.

Запалені свічки пам’яті.  Згадали про українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Лунала пісня «Пливе кача».

den-gidnosti-ta-svobodi

Захід відвідали учасники Майдану:  Володимир  Доценко, відмінник освіти України, заслужена артистка України Леся Горова, Сергій Опанасенко.

Їх розповіді, пісні, вірші запали в душу кожній дитині. Всі були здивовані, що наша Зоряна Опанасенко разом з татом і мамою теж була на Майдані. В мороз співала пісні, які зігрівали душі майданівців.

Детальніше


У дошкільному навчальному закладі №775 пройшло методичне об’єднання вихователів груп середнього віку

17 листопада 2016 року у дошкільному навчальному закладі №775 пройшло методичне об’єднання вихователів груп середнього віку, розглядалось питання освітньої лінії «Мовлення дитини» освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», зокрема створення описових розповідей за опорною схемою (за методикою О.Білан, К. Крутій) .

metodichne-ob-yednannya-vihovateliv-grup-serednogo-viku


У дошкільному навчальному закладі  № 626 пройшло методичне об’єднання вихователів груп раннього віку

15 листопада 2016 року у дошкільному навчальному закладі  № 626 пройшло методичне об’єднання вихователів груп раннього віку.

metodichne-ob-yednannya6


Свято української кухні

У дошкільному навчальному закладі № 676 згідно календаря святкових подій району пройшло «Свято української кухні».

svyato-ukrayinskoyi-kuhni01

На святі були присутні педагоги району, батьки дошкільного закладу.

Діти та педагоги прославляли  український рід, українські традиції, українську кухню. Свято пройшло урочисто, весело .

Діти та гості смакували українські страви: борщ, вареники, деруни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


День української писемності та мови

09 листопада  2016 року діти, педагоги та батьки дошкільних навчальних закладів району святкували День української писемності та мови.

den-ukrayinskoyi-pisemnosti-ta-movi-23

По району пройшли конкурси на кращого декламаторадошкільника, діти читали вірші, розповідали казки, співали дитячі українські пісні, для менших дітей показали разом з вихователями та батьками театралізовані дійства та вистави.

Педагоги оформили стінгазети з фото виступами дітей, віршами та казками українських поетів та письменників.

Діти відвідали бібліотеки — де почитали дитячі книги, познайомились з професією бібліотекара.

БІЛЬШЕ ГАРНИХ ФОТО


Жили собі

09 листопада 2016 року пройшло заключне засідання семінару – практикуму «Метафоричні асоціативні картки «Жили собі», казкові історії за В.Я.Проппом.

Метафоричні асоціативні картки

Ведучою семінару – практикуму була Кононенко Тетяна, практичний психолог вищої  кваліфікаційної категорії, спеціалізованої школи № 17.

На семінарі були присутні 25 вихователів – методистів та 14 практичних психологів дошкільних навчальних закладів.

В результаті проведення семінару – практикуму педагогічні працівники розширили діапазон можливостей використання асоціативних карток В.Проппа у формуванні зв’язного мовлення дошкільників, отримали додатковий інструментарій для навчання дітей фантазувати, переказувати  та складати казки.

Використання таких карток практичними психологами дозволяє діагностувати та корегувати  емоційний стан дитини.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Пожежники в дитячому садку

В ДНЗ №56 04.11.2016 року працівниками ДСНС України для вихованців дошкільного закладу було проведено показове заняття з безпеки життєдіяльності, дотримання правил пожежної безпеки в побуті, із залученням пожежно-рятувальної служби у бойовому спорядженні.

pozhezhniki4

Детальніше на сайті ДСНС України


В  ДНЗ № 307 пройшов «Гарбуз-фест».

Фестиваль розпочався концертом — це був подарунок старших дошкільнят для менших. Малюки з зацікавленістю та захватом спостерігали за дійством.

img_3687-collage

Також відвідувачі, які завітали до дошкільного закладу, змогли оглянуту величезну виставку творчості батьків та дітей. Основою кожної композиції став – гарбуз.

Малюки отримали від батьків ще один подарунок – солодкий стіл, різноманітність смаколиків з гарбуза вразила не тільки дітей, але і дорослих. Завершенням фестивалю стала дискотека.

Радість малюків була безмежною. Гарбузовий фестиваль, став надзвичайним святом, подарував посмішки  маленьким вихованцям.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


На території дитсадка № 307 побільшало зелені завдяки благодійній акції 

21 жовтня Комітет з благодійності Укрсіббанку спільно з КО «Київзеленбуд» та Подільською районною адміністрацією провели акцію «Посади дерево!».

img_3655

На території дитячого садку «Барвінок» №307 за адресою вул. Братська, 7/11 було висаджено рослини (туї, ялівець, берези, спіреї та барбарис).

У акції взяли участь заступник голови Подільської районної адміністрації Віктор Смірнов, працівники КО «Київзеленбуд» Подільського району, а також представники Комітету з благодійності Укрсіббанку Юлія Жовтун, Олена Шмиголь та Олег Пилипець.

Як повідомили у Комітеті з благодійності Укрсіббанку, ця акція відбудеться у 8-ми містах України.

Висадку рослин компанія профінансує, окрім Києва, у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Полтаві, Запоріжжі та Вінниці, переважно поблизу навчальних закладів, у міських парках та зонах відпочинку.

БІЛЬШЕ ФОТО


Осінній ярмарок в дошкільному навчальному закладі № 120

30 вересня в  дошкільному навчальному закладі № 120 пройшов щорічний «Осінній ярмарок», в якому взяли участь вихованці 9 груп та їх батьки.

osinniy-yarmarok02

По Подолу шум гуде,

То ж бо ярмарок іде.

До садочка завітайте

І купуйте, і гуляйте.

Тут вареники смачні

 і артисти голосні.

БІЛЬШЕ ФОТО


Майстер-клас з  петриківського розпису

29 вересня  2016 року, на базі ДНЗ № 307, пройшов майстер-клас з  петриківського розпису для дітей, батьків та педагогів.

mayster-klas01

Захід провела  керівник  гуртка живопису  ПНЗ «Алмаз» Логінова  Дар’я  Віталіївна.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Святкування Всеукраїнського Дня дошкілля 23 вересня в школі – дитячому садку «Родзинка».

В рамках святкування Всеукраїнського Дня дошкілля 23 вересня в школі – дитячому садку «Родзинка» був проведений день батьківського самоврядування.

Батьки, які прийняли участь у заході, випробували себе у ролі працівників  закладу. Така форма роботи дала змогу по — справжньому відчути особливу атмосферу життя навчального закладу в цілому, можливість наблизитись батькам та дітям ще на  крок один до одного.

rodzinka09

Протягом кількох годин батьки проводили заняття, грались, читали казки і оповідання, малювали, спостерігали за природою на прогулянці, прибирали, керували закладом, контролювали стан здоров’я тощо.

День пройшов у атмосфері творчості, захоплення та позитиву. Батьки побачили роботу садочка зсередини, а власних дітей — зі сторони .

Чудовим завершенням заходу стала пісочна анімація «Країна дитинства».

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Методичне об`єднання для музичних керівників дошкільних навчальних закладів

15 вересня 2016 року відбулося методичне об`єднання для музичних керівників дошкільних навчальних закладів Подільського району.
Методичне об`єднання

В ньому прийняли участь 42 музичних керівники. На методичному об`єднанні був обговорений план роботи на 2016-2017 навчальний рік.

Творчою групою запропонований сценарій календарного свята «Осінь» за участю дітей та дорослих.

Учасники побажали присутнім невичерпної творчості і натхнення, відкриття талантів маленьких подолян.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


Матеріали сектору дошкільної освіти в рамках Серпневої конференції (Великої педагогічної ради) Подільського району


Дошкільники Подолу разом з педагогами  долучились до святкування Дня Державного прапора.

Дошкільната та день Прапора14

У дошкільних навчальних закладах  № 72, 268, 679 були проведені тематичні свята та спортивні розваги.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


У садочку як у віночку

Вже багато років у Подільському районі  проводиться огляд  «У садочку як у віночку».

У садочку як у віночку

Метою огляду – є створення розвивального зовнішнього  середовища та благоустрій територій відповідно до сучасних вимог виховання у дітей любові до природи, підвищення їх екологічної культури, виявлення та популяризація кращого досвіду роботи щодо оформлення території дошкільного навчального закладу, стимулювання працівників до творчого самовдосконалення.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО


ВИШИВАНКИ В ДИТСАДКАХ

До свята української вишиванки, яке прокотилося 19 травня по всій країні, долучилися діти, батьки та працівники дошкільних навчальних закладів Подільського району.

вишиванки дошкільната12

Українська вишиванка, в узорі якої закладено побажання щасливої долі, любові, віри і надії на світле майбутнє — символізує єдність українського народу, його непереможність, прагнення до щасливого майбуття.

В цей день у всіх дошкільних навчальних закладах району з участю батьків пройшли заходи патріотичного спрямування.

Усі вони направлені на формування у дитини почуття власної гідності, любові до рідного краю, вулиці, міста, любові до рідної країни, яка має найкращу у світі назву — УКРАЇНА!.

БАГАТО ГАРНИХ ФОТО


ROBOTICA 2016

robotica

Діти дошкільних навчальних закладів№45 та 679 приймали участь у Всеукраїнському фестивалі роботехніки LEGO ROBOTICA та отримали перемогу в номінації «Оригінальна еко-концепція», «Маштаби вражають» в дитячому архітектурному конкурсі «Світ розваг, пізнання та відкриттів».

ФОТО УЧАСНИКІВ


Зустріч дітей з ветеранами війни.

зустріч з ветеранами

Ознайомлення дітей з поняттями «маленька Батьківщина», з визначними місцями Подолу, а головне з людьми — подолянами, що творять історію Подолу, міста Києва.

20 квітня 2016 року відбувся заключний етап фестивалю дитячої творчості «Семинотка».

Семинотка1

Мета заходу   розвиток і формування творчої особистості дитини, реалізація природних можливостей дітей, виявлення талановитих, обдарованих дітей, активізація роботи із сім’єю, залучення дітей, батьків, педагогів до зразків народної та світової культури.

У заключному гала – концерті прийняло участь 134 дітей дошкільного віку, родини та педагоги дошкільних навчальних закладів.

Семинотка2

Яскраві і незабутні виступи не залишили байдужими жодного із присутніх .

Головний меседж концерту – «Нехай живе надія», надія на щасливе і мирне життя, надія на світлий завтрашній день.

Із побажаннями щастя і здоров’я усім присутнім діти та дорослі завершили незабутній концерт.


«Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності» в ДНЗ № 563

Театрально-концертна студія інвалідів «Добробут та злагода» запропонувала дітям казку — виставу «Лісові пригоди».

Відбулася зустріч з поліцейськими, під час якої  були закріплені знання з основ безпеки життєдіяльності.

безпека

ФОТО ЗАХОДУ


Підбиті підсумки Всеукраїнського фестивалю-огляду «Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників».

СТАТИСТИКА ПО КОНКУРСУ

екологічне виховання

Дошкільні заклади Подільського району приймають активну участь у Фестивалі — огляді «Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників» на платформі Освітнього порталу «Педагогічна преса». Детальніше.
Просимо визначитись з переможцем та віддати за нього свій голос. (див. посилання):